Kediler Neden Karnını Sevdirir?

Kediler tipik olarak karın masajından hoşlanmazlar. Aslında, karınlarını ovmaya çalışırsanız birçok kedi savunmacı veya saldırgan hale gelir. Bunun nedeni, göbeklerinin savunmasız bir bölge olması ve hayati organlarını koruyor olmalarıdır.

Bir kedinin karnını göstermesinin birkaç nedeni vardır. Bunun bir nedeni, kendilerini rahat ve güvende hissetmeleridir. Ayrıca oyun oynuyor olabilirler ve sizi bir güreş oyununa davet ediyorlar. Kediniz karnını gösteriyorsa, nazik ve saygılı olmanız önemlidir. Göbeklerini ovmaya çalışmayın ve rahatsız görünüyorlarsa, onları sizinle etkileşime girmeye zorlamayın.

Kedinize sevginizi göstermek istiyorsanız, bunu yapmanın birçok yolu vardır. Onları kafasına, sırtına veya yanlarına sevebilirsiniz. Ayrıca kulakların arkasını veya çenenin altını da kaşıyabilirsiniz. Bunların hepsi, kedilerin sevilmekten hoşlandığı alanlardır ve kedinizin kendini tehdit altında hissetmesine neden olma olasılığı daha düşüktür.

Her kedinin farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Bazı kediler karın masajından hoşlanırken bazıları hoşlanmaz. Kedinizin sınırlarına saygı duymanız ve onu rahatsız edecek herhangi bir şey yapmaktan kaçınmanız önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart