Scooby-Doo, Hangi Cinstir? Bu İkonik Köpek Yavrusu Hakkında Gerçekler

Scooby Doo, 50 yılı aşkın bir süredir pop kültürünün bir parçası ve karakteri etki yaratmaya devam ediyor.

Scooby’yi herkes bilir. En ünlü karikatür köpek değilse, Scoob kesinlikle ilk 3’te. Scooby Doo her yaştan insan tarafından seviliyor ve komik maskaralıkları ve büyüleyici kişiliği kalbimizi kazanmaya devam ediyor.

Scooby-Doo Nasıl Bir Köpektir?

Sanki bu konuda hiç tartışma yokmuş gibi: Scooby-Doo , devasa boyutu, güzel görünümü ve arkadaş canlısı mizacı ile tanınan bir Danua cinsidir. 1969 televizyon dizisi Scooby-Doo, Neredesin! İle çıkış yapan bu köpek karakteri, nesiller boyu çocukları ve yetişkinleri eğlendirdi.

Scooby-Doo’nun Biyografisi

Scooby Doo karakteri, çizgi film tarihinin sevilen bir parçasıdır. Scooby hakkında hatırlayacağınız ana özelliklerden biri yemeğe, özellikle de Scooby Snacks’e olan sevgisidir. Scooby Snack için her şeyi yapar. Ve insan muadili Shaggy gibi onun da hiç bitmeyen bir iştahı var.

Scooby genellikle gösteri sırasında içine düştüğü tehlikeli durumlardan korkar, ancak gerçek hayattaki Great Dane gibi sarsılmaz sadakati onu arkadaşlarına yardım etmeye iter. Ayrıca, diğer Büyük Danimarkalılar gibi, ailenin diğer üyelerine olan sevgisine rağmen, Shaggy adında bir kişiyle vakit geçirmeye özellikle meraklıdır. Shaggy onun kişisidir.

Scooby-Doo Hakkında Eğlenceli Gerçekler

Scooby-Doo’nun yaratıcıları Joe Ruby ve Ken Spears, ana köpek karakterleri için kasıtlı olarak Great Dane ırkını seçtiler. Ruby ve Spears, iri ve heybetli, aynı zamanda nazik ve sevecen bir köpek ırkı istiyordu. Great Dane tüm bu kutuları kontrol etti ve böylece Scooby-Doo harekete geçti.

İşte bazı daha eğlenceli gerçekler:

 • Scooby-Doo’nun aslında tam bir adı olduğunu biliyor muydunuz? Adı “Scoobert Doo.” Dizide nadiren kullanılsa da, en sevdiğimiz Danua karakterine derinlik katan eğlenceli bir bilgi.
 • Scooby-Doo’nun sesi, orijinal olarak efsanevi bir radyo kişiliği olan Don Messick tarafından sağlandı. Messick, Scooby-Doo’yu karakterin başlangıcından 1969’daki başlangıcından 1997’ye kadar seslendirdi. Bu çok uzun bir zaman!
 • Scooby Doo, Neredesin! etraflarında herhangi bir yetişkin figürü olmadan ana karakterler olarak gençlerin yer aldığı ilk televizyon dizilerinden biriydi. Bu, o zamanlar oldukça devrimci bir kavramdı.
 • Scooby-Doo, Cumartesi sabahı televizyon için üretilen en uzun süredir devam eden Amerika Birleşik Devletleri animasyon serisinin rekorunu elinde tutuyor.
 • Scooby-Doo’nun adı, Frank Sinatra’nın “Stranger in the Night” şarkısından, sondaki “Dooby-Dooby-Doo” satırından geliştirildi.

Cins Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Great Dane, muazzam boyutları, arkadaş canlısı tavırları ve vücutları kadar büyük bir kalbi ile tanınır. Büyük Danimarkalılara genellikle “nazik devler” denir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Müthiş boyutlarına rağmen, genellikle arkadaş canlısı, sabırlı ve çoğu zaman düpedüz şapşaldırlar. Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla arası harika olan sevgi dolu bir mizaca sahip, iyi huylu ve güvenilirdirler.Hızlı ipucu

Scoob gibi, Great Dane de biraz korkak olarak bilinir. Danimarkalıların hepsi bu şekilde davranmaz, ancak birçoğu çok daha küçük köpeklerden korkar ve kolayca irkilebilir.

Scooby Doo’nun Tarihi

Çok derine dalmayacağız ama hadi Scooby-Doo’nun tarihinin sığ ucunda yüzelim. İşte bazı eğlenceli bilgiler:

 • Scooby-Doo, 1969’da Hanna-Barbera Productions için Joe Ruby ve Ken Spears tarafından yaratıldı. Gösterinin konsepti, 60’ların başında popüler bir Amerikan sitcomu olan The Many Loves of Dobie Gillis’ten esinlenmiştir.
 • Fred karakteri, durum komedisinden Dobie Gillis’e dayanıyordu. Bu nedenle Fred, 60’larda popüler bir moda akımı olduğu için her zaman bir ascot giyer.
 • Erken geliştirme aşamasında, Scooby-Doo başlangıçta bir Çoban köpeğiydi .
 • Gösterinin başlangıçta bongo çalan bir köpeği olan bir rock grubunu içermesi gerekiyordu.
 • Orijinal başlık The Mysteries Five idi .
 • Serinin ikonik minibüsü Mystery Machine’in tasarımı, 60’ların karşı kültür çiçek gücü hareketinden ilham aldı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart